SEO

WordPress AMP kurulum ve SEO ya etkisi

wordpress amp kurulum

WordPress AMP kurulum ve SEO ya etkisi, AMP Sayfaları kullanıcı odaklı bir yapı olmakla birlikte SEO ya etkisi de bir o kadar pozitiftir, Google AMP altyapısını oluştura bilinmesi için bir doküman sayfası paylaştı “developers.google.com” adresinden WordPress kullanıcısı değil iseniz bu sayfadan yararlana bilirsiniz. Ancak WordPress AMP sayfası oluştura bilmeniz için milyonlarca eklenti vardır şuana kadar en iyisi “Ahmed Kaludi, Mohammed Kaludi”ın yazmış olduğu eklentidir.

WordPress AMP Kurulum

İlk olarak WordPress AMP kurulumu yapabilmek için bir eklentiye ihtiyacımız. Eklentiler sekmesinden Yeni ekleye gidelim ve arama kısmına AMP yazalım.

wordpress en iyi amp eklentisi

Çıkan sonuçlarda işaretlediğim eklentiyi kurun ve etkinleştirin bu eklenti en iyi amp eklentisi çünkü kişiselleştirme kısmında her şeyi sizin hayal gücünüze bırakıyor.

wordpress amp kurulum

Çıkan ekranda basit kurulum seçip kaydet diyelim ve diğer adımları takip edelim.

WordPress AMP kurulum ve SEO ya etkisi

Bu adımda AMP eklentisi bizden bir plan seçmemizi istiyor Basit planı seçelim ve devam edelim.

wordpress amp

Açılan sayfada işaretlediğim seçenekleri tercihinize bağlı olarak değiştirin. WordPress AMP Kurulumu bu kadar bundan sonrası tamamen kişiselleştirme, google adsense reklam ve google analytics eklemeye aittir.

AMP Sayfalarınıza Reklam Eklemek

WordPress için AMP Kurulumu adımlarını izleyerek başarılı bir şekilde AMP kurulumunu gerçekleştirdik gelelim AMP Reklam Ekleme kısmına.

amp reklam ekleme

Yine kurulum ekranındaki işaretlediğim yere tıklayalım ve diğer kurulum adımlarını takip edelim.

wordpress amp reklam ekleme

“Advertisement Positions” sekmesini açalım devamında “AD #1” yazan switchi aktif hale getirelim  ve bizden istenilen alanları dolduralım.

Not: “AD #1” switch açtığımızda eklediğimiz reklam sitenin “Header” kısmında yer alacaktır her switch’in altında reklamın nerede yer alacağı yazmaktadır

AMP Sayfanıza Google Analytics Ekleme

wordpress amp nedir

Yine daha önce yaptığımız gibi kurulum ekranındaki işaretlediğim “Analytics Tracking” tıklayalım ve sağ tarafta açılan bilgileri aşağıda paylaşmayacağım örnek resimdeki gibi dolduralım.

amp ayarları

Son adım olarak gerekli bilgileri doğru şekilde dolduralım. Önemli bir yer “Add Analytics Type” kısmını “Google Analytics” olarak seçmeyi unutmayın.

WordPress AMP Kurulum Adımlarımız artık tamamen bitti güle güle kullanın hızınıza hız katması dileği ile….

Yazar

Alp Eren Güney

Alp Eren Güney, Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Alanlarında Kendince Belirli Bir Yeterliliğe Ulaşmış ve Sürekli Kendini Geliştirmekte Olan Bir Girişimcidir. BiSEO başta olmak üzere bir çok web ve yazılım projelerinde öncü olarak görev almıştır. Şuana BiSEO.com.tr nin kurucu ortaklarındandır.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir