Genel

Tüm sosyal medyayı tek bir platformdan takip etmek

tüm sosyal medyayı tek bir yerden takip etmek

Tüm sosyal medya tek bir yerde

Geleneksel haber organları yetersiz kaldığında herkesin aklına gelen en mantıklı alternatif  sosyal medya platformlarıdır. Facebook, instagram, twitter, reddit gibi birçok sosyal paylaşım platformları bulunmaktadır, genel içerikleri mizahi içerikler ve gündemdir ama öyle bir platform var ki 3.dünya savaşı içerisinde oluyor diye biliriz. Twitter namı değer er meydanı, hodri meydan dediğimiz herkesin kendine özgü fikirlerini çekinmeden söyleye bileceği küresel bir platformdur. Herkes twitter kullanacak diye bir kaide yok! ama herkesin sosyal medyayı takip etme ve sosyal medya üzerinden en son gelişmeleri takip etme hakkı vardır. Sosyal medya yı tek bir yerden tek seferde takip edebilsek ne güzel olurdu dimi, tamda bunun için birkaç araç biliyoruz gelin inceleyelim.

1. Awario

Kurumsal düzey yeteneklerle uygun fiyatlı sosyal dinleme ve analiz.
Kurumsal düzey yeteneklerle uygun fiyatlı sosyal dinleme ve analiz.

 

Awario  , (nihayet!) Sosyal medya ve web takip etmeyi her büyüklükteki işletmeler için uygun fiyatlı hale getiren nispeten yeni bir araçtır: Awario, Kurumsal düzey araçlarda bulabileceğiniz birçok özellik sunar.

Aracı, markanızın, rakiplerinizin, sektörünüzün sözlerini takip etmek veya hatta daha az belirgin kullanım durumları için karmaşık Boole sorguları ayarlamak için kullanabilirsiniz. Örneğin, Awario içeriğinizin intihallı kopyalarını tespit etmenizi, bağlantılara dönüştürebileceğiniz bağlantısız marka sözlerini bulmanızı ve sitenize yeni geri dönüşleri takip etmenizi sağlar.

Platform ayrıca, tüm kullanıcılara ücretsiz bir eklenti olarak Leads adında bir sosyal satış aracı sunuyor . Araç, sizinki gibi bir ürün hakkında öneriler isteyen veya rakiplerinize alternatif arayan kullanıcıları bulmak için öngörülü öngörüler kullanır.

Tüm sosyal medyayı tek bir platformdan takip etmek

 

Desteklenen ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google+, Reddit, haberler ve bloglar, web.

Yararları:

 • Esnek sorgular ayarlamak ve sonuçların doğruluğunu artırmak için bir Boole arama modu.
 • Markanız, rakipleriniz veya sektörünüz hakkında konuşan en etkili kişileri özetleyen bir Etkileyenler raporu.
 • Sosyal medyada satış keşfi için ücretsiz bir İlanlar eklentisi.
 • Duygu analizi, konum ve dil dökümü gibi kurumsal düzeyde analitik ve tüm planlarda sınırsız geçmiş verileri mevcuttur.

Fiyatlandırma: Awario, uygulamayı tamamen test etmenizi sağlayan ücretsiz bir deneme sunar. Ücretlendirme, Başlangıç planı için 29 ABD Doları / ay’dan başlar ve abonelerin ayda 30.000 yeni söz bulmasını sağlayan 3 takip uyarısı vardır. Awario’nun en popüler Profesyonel planı, 10 uyarı ve aylık 100.000 bahsetme ile aylık 89 ABD dolarıdır. Kurumsal aylık 299 $ ve 50 uyarı ve 500.000 söz içeriyor. Yıllık bir planla gitmeyi seçerseniz, 2 ay ücretsiz kazanacaksınız.

2. Agorapulse

Büyüyen bir işletme için sosyal medya yönetimi ve izlenmesi.
Büyüyen bir işletme için sosyal medya yönetimi ve izlenmesi.

Bağımsız bir sosyal dinleme veya itibar yönetimi platformuna yatırım yapmaya hazır değilseniz, Agorapulse mükemmel bir 2’si 1 arada seçenektir: hem programlama hem de takip imkanı sunar. Araç, bağladığınız hesapların yanı sıra sosyal medya yayınlarınızdaki yorumları da bulacak ve Twitter’da seçtiğiniz anahtar kelimeleri aramanıza izin verecektir. Araç ayrıca sosyal medya kitlenizdeki etkileyicileri tanımlamanıza ve bir tıklamayla ekibinize sohbetler atamanıza olanak tanır.

Agorapulse web takip hizmeti sunmasa da, esas olarak sosyal konularla ilgileniyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Desteklenen ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube.

Yararları :

 • Önemli sözleri etiketleme yeteneği.
 • Ekip üyelerine konuşma atayabilme.
 • Etkileyenleri ve marka elçilerini tanımlamanıza olanak tanıyan kitle bilgileri.
 • Potansiyel müşteri ve etkileyicilerin listesini oluşturmanıza olanak tanıyan yerleşik bir CRM.

Fiyatlandırma: Önce uygulamayı test etmek isterseniz Agorapulse ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. 3 sosyal medya profili ve tek bir kullanıcı ile gelen Küçük plan için fiyatlandırma 49 $ / ay’dan başlıyor . Büyük , yönetmeleri için 25 profil ve 6 kullanıcı ile 199 $ / ay en popüler seçenektir. Agorapulse’nin Kurumsal çözümü 40 profil ve 12 kullanıcı ile 299 $ / ay.

3. TweetDeck

Birkaç Twitter hesabını yönetmek ve sözleri izlemek için kullanışlı bir araç.
Birkaç Twitter hesabını yönetmek ve sözleri takip etmek için kullanışlı bir araç.

TweetDeck  , özellikle düzenli olarak gönderi yaptığınız birden fazla hesabınız varsa, Twitter’daki varlığınızı bir işletme olarak yönetmenizi sağlayan Twitter’ın resmi sosyal medya panosudur. Aracın sütun düzeni, birkaç
“akış”eklemenize olanak tanır: takip ettiğiniz kişilerden gelen yayınlar, popüler yayınlar, doğrudan mesajlar ve istediğiniz anahtar kelimelerin sözleri.

İkincisi için, TweetDeck, dil ve konum filtreleri, negatif anahtar kelimeler ve tarih aralıklarını kullanarak aramaları daraltabilme özelliği ile Twitter’ın arama işlevine erişmenizi sağlar. Daha sonra, uygulamaya bağladığınız Twitter hesaplarından herhangi biri adına bahsedebilirsiniz.

Desteklenen ağlar: Twitter.

Yararları:

 • Konum, dil ve negatif anahtar kelimeler gibi yerleşik Twitter arama filtreleri.
 • Birden çok hesap için Twitter zamanlama özellikleri.
 • Özet akışlarınızı düzenli tutmanıza olanak tanıyan temiz bir sütun düzeni.

Fiyatlandırma: Ücretsiz.

4. Keyhole

Twitter, Instagram ve haberler için gerçek zamanlı hashtag ve anahtar kelime izleyici.
Twitter, Instagram ve haberler için gerçek zamanlı hashtag ve anahtar kelime izleyici.

Keyhole başka bir 2’si 1 arada sosyal medya aracıdır: hem yazılarınızı otomatikleştirmenizi hem de Twitter ve Instagram’da anahtar kelimeleri veya hashtag’leri takip etmenizi sağlar. Bunun da ötesinde, bloglarda ve haber sitelerinde marka sözlerini izleyebilirsiniz. Araç, duyarlılık analizi, anahtar kelime bulutları ve sosyal konularınızın hangi ülkelerden geldiğini gösteren söz haritaları da dahil olmak üzere analitiklerle donatılmıştır.

Keyhole’un daha yüksek seviyeli planları, endüstri etkileyicilerini takip, geçmiş sözlerin kilidini açma ve Keyhole’un verilerine API erişimi alma gibi premium özellikleri de içerir.

Desteklenen ağlar: Twitter, Instagram, haberler ve bloglar.

Yararları:

 • Sosyal medya yönetimi yetenekleri.
 • Duygu analizi, anahtar kelime bulutları ve söz haritaları gibi güçlü analizler.
 • Daha yüksek seviyeli planlarda API erişimi mevcuttur.

Fiyatlandırma: Keyhole’un Temel planı aylık 49 ABD dolarıdır ve bir anahtar kelime araması ve aylık 5.000 sosyal medya gönderisiyle birlikte gelir. Aracın 4 planı daha var, 599 $ Şirket seçeneği 10 arama ve 250.000 gönderi ile en popüler olanı. En yüksek seviyeli Kurumsal plan, fiyatlandırma 1.000 ABD Doları / ay’dan başlayan özel sayıda arama ve yayın içerebilir.

5. Mention

Veri açısından zengin, özelleştirilebilir raporlarla gerçek zamanlı sosyal medya izleme.
Veri açısından zengin, özelleştirilebilir raporlarla gerçek zamanlı sosyal medya takibi.

Mansiyon  başka bir sosyal medya ve web takip aracıdır. Odak noktası gerçek zamanlı aramadır – bir uyarı ayarlamak size son 24 saatten sonuç verecektir. Geçmişe ait veriler, istek üzerine Özel planlaraltında bulunabilir.

Mention, sosyal dinleme dışında, hızlı anahtar kelime aramaları yaparak Twitter ve Instagram etkileyicilerini keşfetmenizi sağlar. Araç daha sonra listelere istediğiniz etkileyicileri eklemenizi, listelerinizi CSV’ye kaydetmenizi ve CRM aracınıza aktarmanızı sağlar.

Kutudan çıkan veri açısından zengin raporlarla birlikte gelir, ancak gerçek güç, kendi özel raporlarınızı oluşturabileceğiniz ve teslimatı otomatikleştirebileceğiniz Analiz Merkezi’nde bulunur.

Desteklenen ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google+, Reddit, haberler ve bloglar, web.

Yararları:

 • Bahsetmenizi organize etmenizi sağlayan etiketler.
 • Etkileyici keşif ve yönetim.
 • Kendi özel raporlarınızı oluşturma ve dağıtımı otomatikleştirme yeteneği.
 • En son bahsedilenleri Slack kanallarınıza göndermek için bir Slack entegrasyonu.

Fiyatlandırma: Bir plana karar vermeden önce Mansiyon’u ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz. 29 $ Yalnız planı 2 uyarı ve 3.000 söz içerir. Başlangıç 99 $ / ay teklif ve 5 uyarı ve 5.000 söz ile geliyor. Talep üzerine bir Özel plan da mevcuttur.

Yazar

Alp Eren Güney

Alp Eren Güney, Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Alanlarında Kendince Belirli Bir Yeterliliğe Ulaşmış ve Sürekli Kendini Geliştirmekte Olan Bir Girişimcidir. BiSEO başta olmak üzere bir çok web ve yazılım projelerinde öncü olarak görev almıştır. Şuana BiSEO.com.tr nin kurucu ortaklarındandır.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir