SEO

SEO Hizmeti Faydaları | SEO’nun Önemi 2020

seo hizmeti faydaları

SEO yani Search Engine Optimization nedir öncelikli bunu bilmek gerekmektedir. Seo arama motorları üzerinden yapılan aramalarda üst sıralara çıkmak adına yapılan bir dizi reklam çalışmasına verilen isimdir. Seo çalışması markanın ihtiyacı doğrultusunda analizler yaparak arama motorları üzerinden organik müşterilere ulaşmasını sağlamaktadır. Dijital dünyada artan rekabet ve zorlaşan koşullarda seo hizmeti markanız adına en doğru tercihlerden olacaktır. Peki, “Markanız adına ne gibi faydaları olmaktadır? Seo nasıl yapılır?” gibi tüm sorularınızı yazımız da bulabilirsiniz.

Seo Çalışmalarının Markaya Faydası Nelerdir?

SEO artık küçük ya da büyük tüm işletmelerin kullandığı maliyeti az bir pazarlama yöntemidir. Sonradan farkına varılsa da bugün kullanan birçok işletme bulunmaktadır. SEO için kendiniz bilgili değil iseniz bir danışman firmadan destek alabilir ve müşteri potansiyelinizin artmasını sağlayabilirsiniz. İşletme için SEO Hizmeti’nin birden çok faydası bulunmaktadır.

Organik olarak müşteri bulmanızı sağlar!

Web sitenize, yerel işletmenize veya e-ticaret sitenize organik olan müşteriler çekersiniz. Aynı zamanda arama motorlarında kullanıcılar ihtiyacına göre arama yaptıkları için nokta atışı bir pazarlama yöntemi olmaktadır. Sizin ürün veya hizmetinize ihtiyaç duyanlar tarafından bulunarak potansiyelinizi yükseltirsiniz.

Marka Bilinirliğinin Artmasını Sağlar!

Ürün ve hizmete göre aramalar yapıldığında veya markanız ile ilgili daha çok sonuca ulaşılmasını sağlayarak kullanıcıların akıllarında yer edinebilirsiniz. Arama sonuçlarına göre özgün içerikler üreterek daha çok görünür olmanızı sağlarsınız. Burada daha çok stratejik seo çalışması yapmanız faydanıza olacaktır. Rakiplerinizin ve sektörünüzün kullanmış olduğu anahtar kelimeleri iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Bu anahtar kelimeleri bire bir kullanmamalısınız.

Markanıza Olan Güveni Arttırır!

Arama motorlarında ilk sıralar da olmak sizi rakiplerinizden ayıran bir etken olacaktır. Kullanıcıların sizi ilk sıralar da görmesi markanıza olan güveni arttıracak unsurlardandır. Kullanıcı da ürün ve hizmetleri iyi olduğu için ilk sıradalar algısı yaratmaktadır.

SEO Hizmeti Faydaları | SEO’nun Önemi 2020

Hedef Kitlenizi Belirleyerek Müşterilerinizi Belirlersiniz!

SEO çalışmalarının belki de en güzel yanı hedef kitlenizi belirleyebiliyor olmanızdır. Markanızı kimlerin isteyebileceği, hangi yaş aralığı ve cinsiyetlerine göre ayırabilirsiniz. Müşteriniz olmasını istediğiniz kullanıcı kitlesine göre SEO çalışması yapabilirsiniz. Böylelikle size ihtiyacı olan kullanıcılar sizi bulmaya başlar.

Rakiplerinizin Önüne Geçmenizi Sağlar!

SEO çalışmaları son zamanlar da dijital dünya da artan rekabeti avantajınıza çevirmeniz için doğru bir yöntemdir. Belirleyeceğiniz stratejiler ile rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Aramalar da ilk sizin bulunuyor olmanız böylelikle fark atmanızı sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken piyasa ve rakip analizlerin iyi yapılması olacaktır. Anahtar kelime seçimleriniz ile rakiplerinizin ulaşamadığı kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Doğru analizler sonucu yapacağınız çalışmalar sizi başarıya götürecektir.

Sosyal Medya Platformların da Kullanıcı Sayınızı Arttırır!

Arama motorların da görünür olmanız marka veya ürününüzün merak edilerek sizlere ulaşılmasını sağlar. Reklam için kullanılan en önemli mecralardan olan sosyal medya da sizi takip etmeye başlarlar. Sosyal medya da takipçi sayınızın artması sizlere müşteri olarak dönmelerini sağlayacaktır. Her iki alandan da siteniz ve mağazanıza kullanıcılar çekebilirsiniz.

Lokal Seo Çalışması Yapmanıza İmkan Verir!

SEO çalışmaları lokal olarak yapabilirsiniz. İstediğiniz şehir, bölge veya ülke olarak aramalar da üst sıralara çıkabilirsiniz. Burada önemli olan sizin nerelere hizmet verebileceğiniz olmaktadır. Mağazanız için müşteri çekmek istiyorsanız SEO çalışmalarınızı bulunduğunuz konum için yapabilirsiniz.

Uzun Vadeli Başarı Getirir!

Seo çalışmalarınız sonucunda sitenizin de buna oranla daha çok tıklanma yakalamasını sağlar. Belirli bir yerden sonra seo çalışmalarına ağırlık vermeseniz de arama motorlarında ki yerini sabitlenir. Bu da size markalaşmayı getirir.

Yazar

Oğuzhan Yener

2011 yılında ilk web sitemi kurdum ve ardından 2014 yılında kendi web siteme öğrendiğim SEO teknikleri ile yükseltmeye başladım. 2014 yılından 2019 yılında kadar toplamda 40'dan fazla müşterim oldu. Tabi bu yıllara kadar 3 farklı şirkette deneyim kazandım. 2019'un son çeyreğinde ekip arkadaşımla bilgi ve deneyimlerimizi BİSEO çatısı altında birleştirdik.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir