SEO

SEO Analiz Araçlarının Önemi Nedir? SEO Analiz Araç Önerisi

seo analiz

Web sayfalarının daha işlevsel hale getirilmesi ve popülerlik kazanması için SEO deneyimli ekipler tarafından yapılan çalışmalar SEO çalışmalarıdır. Web sayfaları üzerinde çalışan SEO analiz araçları kullanarak sayfanız hakkında yapılması gerekenler belirlenmektedir. SEO internet üzerinde yapılan aramalarda sayfanızın en üst sıralarda yer almasını sağlayan teknik bir çalışmadır.

Web sayfalarında SEO analizi yapılırken kullanılan en popüler teknikler arasında;

  • Başlık Etiketi
  • Headingler
  • Anahtar kelime seçimi
  • Mobil uyumluluk
  • Kırık linkler
  • Backlink
  • Whois verisi
  • Web sitesi değerleri
  • Yükleme süreleri
  • Resim ve grafikler

Üzerinde yapılan teknik analiz yöntemleri bulunmaktadır. Web sayfanızın SEO analizlerini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

SEO Analizi Neden Önemli

Web sayfanıza yeterli sayıda ziyaretçi gelmiyor ise sayfanızda yanlış giden bir şeylerin olması muhtemeldir. SEO analiz hizmetleri tam da bu sorunların çözümü noktasında sayfanız üzerinde analizler yaparak uygulanması gereken yöntemleri belirlemektedir. Sayfanızın yeterli ölçüde ziyaretçi almamasının birçok sebebi olabilir. Profesyonel bir web sayfanız olsa dahi SEO çalışmaları yapılmadan beklenilen sonucun alınması çok zordur.

Özellikle son yıllarda hızla gelişen bilişim teknolojisi ticaretten, tanıtıma, alışverişten eğlenceye kadar neredeyse tüm hayatın dijitale dönüşmesini sağlamıştır. Ortaya çıkan gelişmelere uyum sağlamak ise büyük ölçüde SEO çalışmalarına dayanmaktadır. BiSEO web sayfanızdan beklediğiniz yüksek performansı elde etmeniz için gereken tüm SEO analizlerini uzman bir şekilde yerine getirmektedir.

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Web sayfanızda SEO kurallarının uygunluğunu analiz eden farklı yöntemler bulunmaktadır. SEO analizlerinde bilinen en popüler SEO analiz araçlarını kullanarak sayfanızın uyumluluk haritasını kısa sürede oluşturmak mümkün.

Bir web sayfasının SEO analizleri yapılırken sayfada kullanılan başlıklar, anahtar kelime yapıları, sayfanın yüklenme süreleri, mobil uyumluluğu, backlink, headingler ve resimler gibi birçok yönden analizler yapılmaktadır. SEO analizleri sonucunda sayfanın geliştirilmesi için hangi düzeltme ve eklemelerin yapılması gerektiği belirlenerek sayfa sahibine özetlenmektedir. Web sayfası sahibi daha verimli ve etkili bir web sayfası oluşturmak için bu önerilere uygun düzenlemeleri yapar veya deneyimli bir ekibe yaptırabilir.

Böylece yapılan düzenlemeler ile web sayfasına hem arama motorlarında hem de başka sayfalardan erişim sağlanacağı için beklentiler tam olarak karşılanmaya başlayacaktır.

SEO Analiz Hizmetleri

BiSEO tüm müşterilerine hizmet verirken paraya göre değil kendi kalitesine göre çalışmaktadır. Analiz hizmetlerinde SEO uyumlu yazılar düzenleme, kurumsal SEO çalışmaları, Adwords yönetimi ve Web sayfası tasarımında en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. BiSEO bünyesine yer alan tüm ekipler alanında eğitim alan ve deneyim kazanan personellerden teşekkül ediyor.

Son yıllarda önemi daha artan dijital pazarlama konusunda SEO analizi ile başarılı bir gelecek planı kurabilirsiniz. BiSEO tüm müşterilerine 7/24 kesintisiz destek hizmetleri sağlıyor. BiSEO müşterisi olun veya olmayın destek hattını her türlü soru ve görüşünüzü bildirebiliyorsunuz.

SEO Analiz Araç Önerisi

Biseo olarak biz ücretsiz seo analiz araçlarından yana değiliz. Firma olarak ağırlıklı Semrush kullanıyoruz. Özellikle On Page SEO analizinde Semrush’ın yeri başkadır. Off Page SEO’da ise Ahrefs’den yanayız.

Yazar

Oğuzhan Yener

2011 yılında ilk web sitemi kurdum ve ardından 2014 yılında kendi web siteme öğrendiğim SEO teknikleri ile yükseltmeye başladım. 2014 yılından 2019 yılında kadar toplamda 40'dan fazla müşterim oldu. Tabi bu yıllara kadar 3 farklı şirkette deneyim kazandım. 2019'un son çeyreğinde ekip arkadaşımla bilgi ve deneyimlerimizi BİSEO çatısı altında birleştirdik.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir