Genel

On Page SEO Nedir? SEO Rehberi

on page seo

SEO web sitesi çalışmalarında gerekli olan en önemli kavramlardan birisidir. Çünkü hazırlanan web sitelerinin SEO uyumlu olması sayesinde sitelerin arama motorlarında üst sıralarda yer alması sağlanmaktadır. Web sitelerinin arama motorlarında yapılan aramalarda üst sıralarda yer alması için web site sayfalarının buna uyumlu olacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Bu hazırlama aşamasına ise on page SEO yani Türkçe ifade etmek gerekirse sayfa içi SEO denilmektedir. Web sayfaları arama motorlarının kurallarına göre hazırlandığı için bir konu üzerinde arama yapan kişiler bu sayfalara kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Doğru sayfaların hazırlanması sitenin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda görünmesini sağlayacağı için web sayfası daha çok kişiye ulaşmaktadır.

Sayfa İçi SEO İçin Kullanılabilecek Teknikler

Web sitesi sahiplerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve görünürlüğünü artırmak için bazı sayfa içi SEO tekniklerini uygulamaları gerekmektedir.

Bunlar arasında şunlar bulunmaktadır;

  • Dikkat çekici ve sayfayı doğru anlatan başlıkların kullanılması
  • Makalelerde resim gibi dikkat çekici öğelerin yer alması
  • Sayfanın hızlı açılması
  • Doğru anahtar kelime kullanılması
  • Belirlenen anahtar kelimelerin web sayfası içeriğinde yer alması
  • Web sayfaları için doğru URL’lerin kullanılması
  • Başlıklarda doğru etiketlerle kullanılması

Bunlar uygulandığında sitenin ulaşılabilirliği artmaktadır. Kişiler bu uygulamaları kendileri yapabilecekleri gibi profesyonel yardım olarak da yapabilmektedirler. Yardım alabilecekleri profesyonel firmalar arasında SEO Agency firması yer almaktadır.

Firma Hizmetleri

BiSEO firması 6 yıldır SEO alanında hizmet veriyor. Kişiler bireysel SEO hizmetlerini firmadan alabildikleri gibi kurumsal SEO hizmetlerini de alabiliyorlar. Firma SEO dışında dijital pazarlama, web tasarım ve adwords yönetimi alanında da hizmet veriyor.

SEO Hizmetinin Kapsamı

Firma müşterilerinin ihtiyaç duydukları SEO hizmetlerini on page ve of page olarak iki türde gerçekleştiriyor. Böylece hem site içi hem de site dışı SEO uyumunu sağlıyor. Firma SEO hizmeti kapsamında analizler yaparak sitelerin arama motorlarında istenilen yerde olmasını sağlıyor. Firmanın SEO hizmeti kapsamında öncelikli olarak genel site, rakip ve anahtar kelime analizlerini firmaya özgü SEO araçları yardımıyla gerçekleştiriyor.

Bunun sonrasında da web sitesi için gerekli olan düzenlemelerin Google gibi arama motorlarına uygun olacak şekilde yapılmasını sağlıyorlar. Örneğin web sitesinin başlığını ve açılma hızını kullanıcıların memnun olacağı şekilde düzenliyorlar. Hızlı açılan sayfalar ya da doğru açıklanan web siteleri arama motorlarında üst sırada yer aldığı için daha çok kullanıcının dikkatini çekiyor.

Bu düzenlemeler firmanın site içi SEO hizmetleri arasında yer alıyor. Bu işlemler bittikten sonra site dışı çalışmalarına başlıyor ve sitenin tanıtımını sağlayacak doğru anahtar kelimeleri kullanarak yazılar yayınlıyorlar. Bu yazıları da farklı sitelerde paylaşarak hazırladıkları sitelerin daha çok kişiye ulaşmasını sağlıyorlar. Yaptıkları doğru ve detaylı SEO hizmetleri sayesinde müşterilerinin web sitelerinin üst sıralarda yer almasını ve hedeflerine ulaşmasını sağlıyorlar.

Yazar

Oğuzhan Yener

2011 yılında ilk web sitemi kurdum ve ardından 2014 yılında kendi web siteme öğrendiğim SEO teknikleri ile yükseltmeye başladım. 2014 yılından 2019 yılında kadar toplamda 40'dan fazla müşterim oldu. Tabi bu yıllara kadar 3 farklı şirkette deneyim kazandım. 2019'un son çeyreğinde ekip arkadaşımla bilgi ve deneyimlerimizi BİSEO çatısı altında birleştirdik.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir