Google

Google Asistan’ın Dünya Çapında 500 Milyon Kullanıcısı Var

Google Asistan

Google, şu anda 500 milyon kişinin akıllı telefonlarda, TV’lerde, akıllı ev cihazlarında Google Asistan’ı kullandığını duyurdu. Bu rakam, Google Asistan’ı her ay Google’ın daha önce açıklamamış bir metrik kullanan kullanıcı sayısını temsil eder. Yarım milyar önemli sayıda aylık kullanıcı olmasına rağmen, son veriler Google Asistan’ın Apple’ın Siri ve Amazon’un Alexa’sının ardında olduğunu gösteriyor.

Geçen ay yayınlanan bir araştırmada, Google Asistan’ın sanal asistan pazarının% 9’una sahip olduğu bildiriliyor . Buna karşılık, Apple’ın Siri dünya çapında% 35 pazar payına sahiptir. Her ne kadar pazar payının her ay kaç kişi sanal asistanı kullandığını değil, sadece yükleme tabanını dikkate aldığını unutmayın. Ağustos 2019’da yayınlanan bir başka çalışma , Google’ın akıllı hoparlör pazar payında Amazon’un arkasından geldiğini gösteriyor. Eğer bir şey varsa, bu rakamlar Google’ın lehine, çünkü bu büyüme için muazzam bir yer olduğu anlamına geliyor. Aylık aktif kullanıcı sayısı önümüzdeki yıllarda çok daha fazla olabilir.

Google Asistan’a Gelen Yeni Özellikler

Google Asistan’ın aylık aktif kullanıcı sayısını açıklarken Google, bu yılın ilerleyen saatlerinde sanal asistana gelecek bazı yeni özellikleri de duyurdu.

İşte yolda yeni özelliklerin bir özeti:

  • Uzun biçimli okuma : Google Asistan, “Hey Google, bu sayfayı oku” gibi basit bir komutla makaleleri sesli okuyabilecektir.
  • Zamanlanmış İşlemler : Kullanıcılar Google Asistan’dan günün belirli saatlerinde sabahları açmak gibi belirli bir görevi gerçekleştirmesini isteyebilir.
  • Yapışkan Notlar : Akıllı ekranlardaki Google Asistan, “Hey Google, not bırak” gibi bir komutla yapışkan notlar yayınlayabilecektir.

Son olarak, Google bugün Google Asistan’ın tercüman modunun küresel olarak havalimanlarına, bankalara ve diğer işletmelere genişleyeceğini duyurdu . Bu, Assistant’ın aylık aktif kullanıcılarını artıracak ve tabanı daha da artıracak.

Yazar

Oğuzhan Yener

2011 yılında ilk web sitemi kurdum ve ardından 2014 yılında kendi web siteme öğrendiğim SEO teknikleri ile yükseltmeye başladım. 2014 yılından 2019 yılında kadar toplamda 40'dan fazla müşterim oldu. Tabi bu yıllara kadar 3 farklı şirkette deneyim kazandım. 2019'un son çeyreğinde ekip arkadaşımla bilgi ve deneyimlerimizi BİSEO çatısı altında birleştirdik.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir