Web Tasarım

E Ticaret İçin WooCommerce Uygun Mudur?

WooCommerce

Bir e ticaret sitesi kurmak istiyorsak neler yapmamız gerekiyor? Daha önceden web sitesi kurmadıysanız veya hiçbir bilgi sahibi değilseniz size WordPress nimetinden bahsedeceğim. Dünya üzerindeki her 3 siteden 1’i WordPress alt yapısı ile kurulmuş. Bunlara Microsoft’un sitesi veya birçok büyük şirketin siteleri de dahil edilebilir. WordPress artık günümüzde web site yapmanın ve tasarlama algısını kökten değiştirmiş durumda.

E Ticaret İçin Profesyonel Altyapılar

Açık kaynak kodlu olan WordPress, hiçbir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz.Yani WordPress geliştiricileri sizden ücret istemediği gibi sizi de web site konusunda özgür kılıyor. WordPress alt yapısı kullanarak E ticaret sitesi açmakta mümkün. Sadece WordPress’in yanında birkaç eklenti kurmanız gerekiyor. Bunların ismi ise Woocommerce ve uzantıları. Woocommerce sitenizdeki ürünleri rahatlıkla kontrol edebilmenize, ekleyip silmenize imkan tanıyor. Woocommerce E ticaret içinde herhangi bir ücret istenmiyor.

Bu alt yapıları kullanarak sıfır ücretle site kurabilirsiniz fakat tasarımı yapmak tamamen sizin kod bilginize bırakılmış.İnternet üzerinde birçok tasarımcı WordPress için veya Woocommerce için tema yapmış. Bu temaları belirlenen fiyatlara alarak e ticaret sitenizi istediğiniz görünüme sahip edebiliyorsunuz.

WooCommerce mi? Diğer Özel Altyapılar mı?

E ticaret sitesi için size gidip illa Woocommarce kurun kullanın diyemem zira bunun yerine özel altyapılar da mevcuttur. Google’da aratarak bunları bulabilirsiniz fakat bunlarında lisans ücretleri hayli yüksektir. Tek seferlik olmamasından dolayı her yıl sizden lisans ücreti isteyecektir. Tercih size kalmış fakat eğer şirketiniz henüz yeniyse WordPress ve Woocommerce’i mutlaka değerlendirmelisiniz diyorum.

WooCommerce Nedir?

WooCommerce, WordPress tarafından geliştirilen açık kaynak kod ile yapılmış bir ücretsiz e ticaret altyapısı‘dır. WooCommerce’i yapan WooThemes, geliştiren ise Automattic olmuştur.

WordPress Nedir?

WordPress, açık kaynak kodlu, GPL lisanlı dizayn edilen, yazılımında PHP, veri tabanında MySQL kullanan bir ücretsiz web site altyapısıdır. WordPress, Google tarafından sevilir ve diğer CMS sitelere göre çok daha hızlı index alır. Bundan dolayı Dünyada bulunan bütün sitelerin %33’ünden fazlası WordPress’i tercih etmekte. Diğer bir etmenlerden nedeni ise WordPress sürekli güncelleme alan bir altyapı olmuştur ve sürekli kendini geliştirmekte. İlk çıktığı tarihlerde sadece blog altyapısı için kullanılan WordPress, şuanda e ticaret, forum ve birçok web site projelerinde kullanılmaktadır.

Sizde kendi projeniz için web tasarım hizmeti arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal web tasarım, e ticaret tasarımı vb. gibi hizmetler bizde >> https://www.biseo.com.tr

Yazar

Oğuzhan Yener

2011 yılında ilk web sitemi kurdum ve ardından 2014 yılında kendi web siteme öğrendiğim SEO teknikleri ile yükseltmeye başladım. 2014 yılından 2019 yılında kadar toplamda 40'dan fazla müşterim oldu. Tabi bu yıllara kadar 3 farklı şirkette deneyim kazandım. 2019'un son çeyreğinde ekip arkadaşımla bilgi ve deneyimlerimizi BİSEO çatısı altında birleştirdik.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir