SEO

Anti SEO Nasıl Yapılır? Anti SEO İncelikleri

anti seo nasıl yapılır

Anti SEO, adından da anlaşılacağı üzere negatif anlamda yapılan SEO demektir. Bir çok website sahibi çeşitli SEO yöntemlerini kullandıktan sonra kendi alanlarında bulunan websitelere karşı bu uygulamayı yapabilmektedirler. Böylece hem kendi websitelerine yapmış oldukları SEO ile Google’da yükselmeye başlarlar hemde rakip websitelere uyguladıkları Anti SEO uygulamalarıyla rakiplerinin ortaya çıkaracağı rekabeti minimum seviyeye indirmeyi amaçlarlar. Ancak belirtmek de fayda var. Bu tür yollara başvurmak asla ama asla yasal değildir. Anti seo kısa planda website sahiplerinin işine yarayan bir uygulama olduduğunu hatırlatmakta fayda var. Uzun planlamada her zaman en doğrusu kendi websitenize yapacağınız doğru SEO ve optimizasyonlar ile düzenli ve istikralı bir şekilde Google’da yükselmek olmalıdır. Aksi takdirde rakip websitelere yapacağınız Anti SEO uygulamalarıyla hızlı bir şekilde yükselebilirsiniz ancak düşüş hızınızda buna mutabık aynı hızda olacaktır. Ayrıca yaptınız Anti SEO Uygulamaları rakip website sahibi tarafından çeşitli profesyonel analiz programları vasıtasıyla anlaşılabilmektedir. Bu durumda rakip website sahibi gerekli önlemleri alıp yaptığınız Anti SEO uygulamlarını boşa çıkarabilir. Ancak daha kötüsü rakip website sahibinin de sizin websitenize karşı Anti SEO uygulamalarına başvurmasıdır. SEO uygulamaları her zaman win-win (kazan-kazan) şeklinde ilerler, bunula beraber Anti SEO uygulaması ise her iki tarafa birden kaybettirebilme potansiyeline sahiptir. Bu sebeple Anti SEO uygulamasını yapmadan evvel iyice düşünülmesi gerekmektedir.

Peki Anti SEO Nasıl Yapılır?

Rakip sitelerin Google’da elde ettikleri sıralamaların çeşitli Anti SEO uygulamaları ile bozulması olayına Anti SEO denilmektedir. Bu amaçla yapılan Anti SEO uygulamaları kısaca şöyledir :

Özellikle bu konu üzerinde kafa yoran kişilerin en başta başvurdukları yöntemlerden biri ilgili siteye link eklemek veya link çıkışı yapmak suretiyle websitenin seo ayarlarında bozulmalar meydana geldiğini, Google robotlarının algılamasını sağlamaktır. Böylece ilgili websitenin günler ve haftalar içerisinde gerilemesi sağlanmaktadır. Anti seo olarak hedeflenen siteye; Meta,Tag hataları denilen yazım kurallarına dikkat etmeden yazılan yazılar ve devamlı tekrar eder şekilde kelimelerin ardı ardına yazılması gibi uygulamalar yapılabilir. Daha sonra Google tarafından kırmızı çizgi olarak kabul edilen küfür ve hakaret içeren paylaşımlar yapılabilmektedir. Bu bağlamda çeşitli konu başlıkları altında yorum şeklinde veya uygunsuz görüntüler olarak yapılır. Ancak ilgili rakip websitesine en fazla zarar verecek olan Anti SEO uygulaması başka bir websitenin bir makalesinden alınan bir bölümü ilgili rakip sitede paylaşmaktır. İşte bu durum website için oldukça zarar verici olacaktır. Zira Google kopya ve çalıntı içerik konusunda oldukça hassastır. Ayrıca telif hakkı gibi konularda çok ağır cezaları da bulunmaktadır. Bu bakımdan yapılan bu Anti SEO uygulaması doğrudan ilgili websitesinin Google robotları tarafından algılanması ve ani düşüş göstermesi için oldukça etkilidir demek mümkündür.

Link çıkısı dışında yapılan bir başka Anti SEO uygulaması ise Network üzerinden döner. Kısacası aynı networkler üzerinden yapılan çeşitli manipülatif hareketler yardımıyla Anti SEO uygulamaları gerçekleştirilir. Özellikle bu durum backlink üzerinden dönmektedir. Örneğin; aynı ıp adresi üzerinden verilen backlinkler ilgili websitenin Google algoritmaları tarafından olumsuz olarak algılanması için yeterlidir. Bunun dışında ilgili websiteye bir anda birden çok backlink çıkışı yapılması gibi durumlarda da Anti SEO uygulaması oldukça etkili olabilmektedir. Backlink dışında ilgili websitenin hemen çıkma oranını azaltma uygulamaları da yapılmaktadır. Bir başka yöntem olan Hacklink çalışmaları ile oldukça popülerdir. Hacklink bir site dışı seo uygulamasıdır. Kısacası backlink’in yasal olmayan versiyonudur. İşin uzmanı kişilerce site sahibinin haberi olmadan kendi website linkinizin yerleştirilmesi durumudur. Sitenin çeşitli açıkları yardımıyla yapılan bu uygulama pek tavsiye edilmez. Bunun sebebi etkisinin kalıcı olmamasıdır.

Yazar

Oğuzhan Yener

2011 yılında ilk web sitemi kurdum ve ardından 2014 yılında kendi web siteme öğrendiğim SEO teknikleri ile yükseltmeye başladım. 2014 yılından 2019 yılında kadar toplamda 40'dan fazla müşterim oldu. Tabi bu yıllara kadar 3 farklı şirkette deneyim kazandım. 2019'un son çeyreğinde ekip arkadaşımla bilgi ve deneyimlerimizi BİSEO çatısı altında birleştirdik.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir