SEO

2020’nin Yüzde Yüz Ücretsiz SEO Analiz Araçları

ücretsiz seo analiz araçları

Sizin için, Google’da 1.sırada çıkmak için oldukça işe yarayan ücretsiz SEO araçlarının bir listesini çıkardık. Herkesin hayali Google’da üst sıralarda yer almaktır.Bu ücretsiz araçlar, ücretsiz SEO denetim araçlarından, SEO raporlama araçlarına, sayfa içi ücretsiz SEO analiz araçları ile , sayfa dışı SEO yazılımlarına kadar her seo unsurunu içerir. Bu hayallerinize kavuşalabilirsiniz. Oldukça işinize yarayacak SEO araçlarını sizler için derledik. Sizlere daha fazla yardımcı olmak için, bu araçları farklı SEO kategorilerine ayırdık.

O zaman hazırsanız başlayalım ;

  • Ücretsiz SEO Analiz Araçları
  • Ücretsiz Sayfa Dışı SEO Araçları
  • Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Ücretsiz SEO Analizi için >> https://www.biseo.com.tr/seo-analiz-hizmeti/

Ücretsiz SEO Analiz Araçları

1.Seoptimer

Tamamen ücretsiz seo denetim ve raporlama aracıdır. Kendiniz için veya olası satışlarınızı etkilemek için kullanabilirsiniz.

2. Yoast

Web sitenizde seo’yu ücretsiz olarak optimize etmek istiyorsanız, Yoast eklentisinden başka bir yere bakmayın. Sitenizi seo için optimize etmek, arama optimizasyonu sorunlarını düzeltmek ve daha iyi seo uygulamaları hakkında ipuçları almak için yoast uygulamasını kullabilirsiniz.

3. Seopress

Yoast’a bir alternatif olarak bilinir. XML Site Haritaları, HTML Site Haritaları ve daha fazlasını oluşturmak için kullanılabilir.

4.Smush

Bu ücretsiz araçla site görüntülerinizi optimize ederek web sitenizin hızını artırabilirsiniz.

5. GTmetrix

Sitenizin nasıl düzeltileceği ile ilgili öneriler dışında ne kadar iyi yüklendiğiyle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

6. Website Grader

Hubspot web sitenizin arama motoru optimizasyonu açısından ne kadar güçlü olduğunu söyleyen harika bir araç.Web sitenizin URL’sini girmeniz, sayfa hızı, sayfa boyutu, tarayıcı önbelleğe alma, sayfa yönlendirmeleri, sıkıştırma, mobil optimizasyon ve daha fazlası gibi kritik seo parametrelerinde nasıl performans gösterdiğinizi size söyleyecektir.

7. WebFX

Web sitenizin içeriğinin okunabilirlik seviyesini test edin. Bu araç, web sayfanızdaki metni alır ve en çok okunabilirlik göstergeleri için bir puan verir.

8. Medya Genesis

Websitenizin çeşitli cihazlar için ne kadar iyi optimize edildiğini görün.

9. Dareboost

Web sitenizin hızını test etmek için harika bir araç.

10. Robots.txt Oluşturucu

Siteniz için robots.txt dosyası oluşturun; bu da Google’a sitenizin hangi bölümlerinin taranacağını söyler. SEO için çok önemli.

Ücretsiz Sayfa Dışı (Off Page) SEO Araçları

off page seo

1. Google Analytics

Google Analytics, size sitenizin ziyaretçilerinin kimler olduğu ve kullanıcılarınızın sitenizde nasıl davrandıkları hakkında ayrıntılar sağlar.Demografilerini, ülkelerini, ziyaret ettikleri cihazı, ziyaret zamanlarını ve en çok hit alan makaleleri bilin. Daha iyi arama motoru için optimize edilmiş içerik oluşturmak için bu verileri kullanın.

2. Google Search Console

Google’ın sitenizi nasıl gördüğünü anlayın ve sorunları çözmek için e-posta uyarıları alın.

3. Bing

Bing’in Google Analytics’e karşı rakibidir diyebiliriz. Bing ile aramanızı optimize etmeye yönelik bir dizi raporlama ve teşhis edinebilirsiniz.

4. Serpstat

Çok amaçlı bir SEO aracı. En iyi anahtar kelimeleri, markanızla ilgili kelime öbeklerini veya bağlantıları bulmak için kullanın.

5. Serprobot

Gerçek zamanlı olarak web sitenizin arama motoru sıralamasını kontrol edin.

6. Seobility

Daha iyi web sitesi optimizasyonu için ücretsiz bir site denetim aracı, yerinde denetim, sıra takibi ve backlink denetleyici özellikleri ile birlikte gelir.

7. OpenLinkProfiler

Herhangi bir sitenin backlink verilerini birkaç saniye içinde ücretsiz olarak analiz edin.

Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları

1. Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar kelime stratejinizi Google’ın bu ücretsiz aracıyla planlayabilirsiniz.

2. KWFinder

Diğer araçların verilerini ikiye katlamak ve doğrulamak için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz anahtar kelime araştırma aracı.

3. Wondersearch

Ana anahtar kelimenizi girin ve anahtar kelimenizin semantik bir sürümünü oluşturun.

Yazar

Oğuzhan Yener

2011 yılında ilk web sitemi kurdum ve ardından 2014 yılında kendi web siteme öğrendiğim SEO teknikleri ile yükseltmeye başladım. 2014 yılından 2019 yılında kadar toplamda 40'dan fazla müşterim oldu. Tabi bu yıllara kadar 3 farklı şirkette deneyim kazandım. 2019'un son çeyreğinde ekip arkadaşımla bilgi ve deneyimlerimizi BİSEO çatısı altında birleştirdik.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir