Google

2019 Yılı Boyunca Google’da Neler Arattık?

en çok arananlar

Artık her yılın son ayında o yılda en çok neler olmuş? Neler aranmış? Neler popüler olmuş? En çok dinlenen şarkı vb. gibi sorular duymaya başladı. Günümüzde yani 2019 yılının son ayında da, Google’da yıl boyunca neler aranmış belli oldu!

Google’da En Çok Aranan Kelime

Türkiye’de beş farklı kategoriden oluşan yükselen arama trendleri açıklandı. Yılın Arama Trendleri 2019″un listesinin genel kategorisinin ilk sıralarında İstanbul Seçim Sonuçları 2019 yer aldı. Google’da en çok aratılan isimler kategorisinde Emine Bulut yer alırken Yemek kategorisinde revani, Diziler kategorisinde son zamanların popüler dizisi Mucize Doktor, Şarkılar kategorisindeyse Reynmen’den Derdim Olsun şarkısı yer aldı.

Türkiye’de dizi sektörü çok zorlu sektör olduğundan ve insanlar iş mesaisi yüzünden televizyon izleyemediklerinden dolayı müsait oldukları zaman internetten arama yapar oldular. Türkiye’de en çok aranan Diziler kategorisinde zirvede yer alan Mucize Doktor’u Zalim İstanbul ve Her Yerde Sen takip etti. Neredeyse tamamını yerli dizilerin oluşturduğu listedeki tek uluslararası yapım ise dördüncü sıradaki Game of Thrones oldu.

SEO İle En Çok Tıklananlar Arasına Girin!

Bir işletmenizi büyütmek istiyorsanız reklam yapmak zorundasınız. Bu fiziksel reklam olur, online reklam olur fark etmez fakat geri dönüşleri farklı olur. Günümüzde reklamların %60’dan fazlası online şekilde reklam vermekte. SEO ‘da bunun bir parçası. Google’da en hedef anahtar kelimeniz de en çok tıklananlar arasına gelmek istiyorsanız SEO Hizmeti bir arama kadar yakın.

2019 Yılı Boyunca Google’da Neler Arattık?

Yazar

Oğuzhan Yener

2011 yılında ilk web sitemi kurdum ve ardından 2014 yılında kendi web siteme öğrendiğim SEO teknikleri ile yükseltmeye başladım. 2014 yılından 2019 yılında kadar toplamda 40'dan fazla müşterim oldu. Tabi bu yıllara kadar 3 farklı şirkette deneyim kazandım. 2019'un son çeyreğinde ekip arkadaşımla bilgi ve deneyimlerimizi BİSEO çatısı altında birleştirdik.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir